מאלפת כלבים עם כלב בפארקאיך תוכלו לאמן את הכלב בלי להקדיש לו זמן שאין לכם?רובנו באופן טבעי נוטים לשים לב למה שמעצבן, מפריע או מציק לנו. תמיד נזכור את הנהג היחיד שחתך אותנו בכביש היום, ונתעלם מאלף הנהגים שנהגו לידנו לתפארת. זה אנושי מאוד.

אבל…
כשזה נוגע לאימון וחינוך הכלב שלנו, יעיל הרבה יותר לשים לב לדברים הטובים שהוא עושה, ולהתייחס אליהם!

אם ניתן לכלב שלנו חיזוק חיובי משמעותי בכל פעם שנראה אותו עושה משהו שאנחנו אוהבים, פתאום נגלה שיש לנו כלב יותר מחונך, ואפילו ממש חכם!

לא רק זה, גם נגלה שאפשר לשפר את ההתנהגות של הכלב שלנו גם בימים בהם אין לנו זמן לפנות לסשן אימונים ארוך.

"טיפים של מדריכים"

אז איך עושים את זה?

הביהייביוריסטית הידועה, קאת'י סדאו, ממליצה בספר שלה Plenty in Life is Free לספור בכל בוקר 50 חטיפים, ולדאוג לנצל את כולם בתור חיזוקים לאורך היום.

העיקרון העומד מאחורי הגישה אומר שעל בני האדם מוטלת האחריות לתגמל את הכלב על ההתנהגות הטובה שלו במקום שעל הכלב מוטל להוכיח שהוא ראוי לתגמול כלשהו. שימוש בשיטה מאפשר פיתוח שיתוף פעולה ותקשורת בריאה וחיובית בין הכלב לבעליו.

כל דבר שהכלב עושה והוא רצוי מבחינתנו יכול להיות עילה למתן חטיף: כשהוא בא אלינו, כשהוא יוצר קשר עין, כשהוא לועס עצם במקום רהיטים, כשהרצועה בטיול לרגע רפויה, כשהוא שוכב לו בשקט במיטה שלו, כשהוא ניגש אל מישהו וארבעת רגליו עדיין על הרצפה, ועוד ועוד!

כשמתרגלים לראות את הדברים הטובים שהכלב עושה, במקום רק את המעצבנים, מגלים פתאום שיש אלף הזדמנויות ביום לתת לו חיזוק.

האם תצליחו להגיע לחמישים?

נעה שפלד, מאי דוג מדריכה כלבי עבודה, ספורט כלבי הרחה
נועה שפלר – מדריכה לאילוף כלבים במאי דוג קולג'
מאמנת כלבים מנוסה, מדריכה בינ"ל מוסמכת לכלבי עזר לאוכלוסיות מיוחדות ומטפלת רגשית והתנהגותית לכלבים וחתולים. נועה הרצתה בכנס TED על תקשורת בין אנשים וכלבים, ייסדה בית ספר לאילוף בגישה חיובית ומובילה את תחום הנוזי דוג – ספורט חדש של כלבי הרחה.

  – חזרה למאמרים וכתבות


קורסים ומסלולי לימוד במאי דוג – המרכז הרב תחומי ללימוד אילוף כלבים, כלבנות, ספרות כלבים:

icon5   קורסים במגמת אילוף כלבים icon5   כלבנות טיפולית icon5   בית הספר לספרות כלבים