כלב הוא ידיד ומטפל הטוב ביותר של האדם

לימודי כלבנות טיפולית – אודות המגמה

לוגו בית ספר לכלבנות טיפולית של הארגון נפש חיה בגוף חי
מרכז הלימוד שייך לארגון “נפש חיה בגוף חי”. הארגון שם לעצמו מטרה לעודד את תחום הכלבנות הטיפולית ולשפר את העוסקים במלאכה. המרכז מוביל את תחום הכלבנות הטיפולית ומבטיח רמת למידה בסטנדרט איכותי וגבוה.

הקשר המיוחד שקיים בין בני האדם לכלבים והיכולת המיוחדת של הכלבים לתקשר, לעורר רגשות ולהסיר מחסומים רגשיים עומדת מאחורי התפיסה של הכלבנות הטיפולית.
מטרת הטיפול, לסייע במגוון של בעיות וקשיים פיזיים, רגשיים והתנהגותיים.

icon3   הכלבנות הטיפולית החלה בצורה המופשטת שלה בשנת 1919 בבית החולים הפסיכיאטרי סנט ג’ונס בארה”ב, שם סייעו הכלבים שהתגוררו בבית החולים לשיפור חווית החלמה של החולים ושיפור מצב רוחם. מאז ועד היום עבר תחום הכלבנות הטיפולית כברת דרך והפך להיות כלי רב עצמה בידי מטפלים, פסיכולוגים, עובדים סוציאליים ומורים לחינוך מיוחד.

כיום הכלבנות הטיפולית הפך למקצוע מבוקש ומקובל שממשיך להתרחב ולהתפתח בהתמדה.בשונה מטיפול בעזרת בעלי חיים אחרים, בו בדר”כ בעל החיים הנו סביל ומשמש ככלי “השלכתי” לחקר והבנת הבעיה, הכלבנות הטיפולית שמה את הכלב במרכז המערך הטיפולי ותהליך וההחלמה, כאשר הכלב מגיב באופן מיידי לכל פעולה של המטופל ומספק משוב וחיזוקים חיוביים.

טיפול באמצעות כלבים (קורס כלבנות טיפולית) נחלק לצד הרגשי ולצד הפיזי

צד רגשי – מגייסים את תכונותיו המיוחדות של הכלב כך שהתנהגותו תשקף את התנהגותו של המטופל, תשפר את התדמית העצמית והיכולות שלו ותעצים את תחושת המסוגלות שלו.

צד פיזי – המטפל יוצר מרחב של אילוף טיפולי במגוון שיטות, רעיונות ורפרטואר שלם של עולם הכלבים עבור המטופל. הכלבנות הטיפולית מביטה לעבר מגוון רב של לקויות ומתאימה להן את הטיפול הכלבני הנדרש.כלב קטן עומד  בין הלקויות שניתן לטפל בהן:
  • הפרעות קשב וריכוז ( ADD ,ADHD )
  • לקויות תקשורת – ASD (אספרגר ,PDD, אוטיזם)
  • תסמונות (דאון, וילאמס ,X שביר), CP, פיגור שכלי, נכויות מוטוריות
  • בעיות תפקוד קשישים
  • בעיות התנהגות (קשיי ויסות ,חרדות, גבולות, ביטחון עצמי)
  • נוער בסיכון
  • בעיות מוטוריות
  • יחסי הורים, ילדים, סביבה ועוד
  • לרשימה מפורטת של יעדים בכלבנות טיפולית


הקורסים במגמת מדריכי כלבנות טיפולית:

icon4   קורס אילוף כלבים עם התמחות -מדריכי כלבנות טיפולית
 – קורס כלבנות טיפולית במכללת מאי דוג הנו הקורס המקיף ביותר בישראל וייחודו בשילוב הפן הפיזי והרגשי של הטיפול הכולל לימודי אילוף כלבים וטיפול בבני אדם. הקורס מקנה ידע מקצועי, כלים ושיטות לגידול ואילוף כלבים, ידע ואימון בטיפול בבעיות משמעת של כלבי הבית. במאי דוג אנו משלבים לימודים ועבודה בקו אחד של מטפלים (פסיכולוגים ותרפיסטים) וכלבנים בעלי ניסיון שטח רב. קורס כלבנות טיפולית ומאלפי כלבים

icon4   מדריכי כלבנות טיפולית למטפלים – קורס ייחודי שמאפשר לאנשי מקצוע במגזר הטיפולי להרחיב את סט הכלים שלהם ולהעשיר את הידע המקצועי. מתאים במיוחד עבור פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, מטפלים באמנות, אנשי חינוך מיוחד ועוד. – קורס כלבנות טיפולית לאנשי מקצוע טיפולייםקורס טיפול באמצעות בעלי חיים, כלבים

icon4   מדריכי כלבנות טיפולית – השתלמות למאלפי כלביםכלבנות טיפולית למאלפים

כלב קטן יושב   אפשרות להשתלבות בעבודה עם אוכלוסיות מיוחדות במהלך הלימודים:
במסגרת שת”פ מיוחד עם עמותת אלו”ט*, הסטודנטים של מאי דוג יוכלו להתחיל לעבוד ולצבור ותק מקצועי טיפולי מיד עם הרשמתם ללימודים וכן לזכות במלגת לימודים. – לפרטים נוספים

icon5  לקריאה נוספת על מגמת כלבנות טיפולית

* אני מוכן שתשלחו אלי שובר מתנה בסך 100 ש"ח למייל הרשום לעיל