קורס כלבנות טיפולית למטפלים – מתקדמים לטיפול בעזרת כלבים
הקורס יפתח בשנה”ל 2024 מותנה במספר הנרשמים

Therapeutic Dog Trainer for Therapists

עולם הטיפול העשיר והמגוון מחפש כל העת כלים חדשים על מנת לאפשר טיפולים מוצלחים יותר ונושאי פרי. הכלב הטיפולי מאפשר יכולת התערבות מוכחת למגוון רב של לקויות הן ברובד ההתנהגותי, הנפשי והמוטורי. ההסתייעות בכלב הטיפולי לצד המטפל מהווה מכפיל כוח ומאפשרת למטפל לעבוד in-house או outdoor ובכך לשפר את רמת הטיפול בבעיות ולקויות ש”הקליניקה” הסטנדרטית מתקשה לתת להם מענה מיטבי.

טיפול

חברו הטוב של האדם עושה את הדבר שהוא יודע לעשות הכי טוב וזה להיות נוכח באופן בלתי שיפוטי ולסייע לקידום ולהצלחת הטיפול. הכלב מחזיר משוב מיידי וייחודי, הוא מביט באדם בעיניים נוגות החודרות אל הלב ופותחות את הפה. לא משנה אם אתם עובדים סוציאליים, מורים בחינוך המיוחד, פסיכולוגים או מטפלים התנהגותיים, הכלב הטיפולי יפתח בפניכם עולם חדש ומרתק למגוון אפשרויות טיפול נוספות ויעשיר את ארגז הכלים שלכם.

icon3  מטרת הקורס: היא ללמד אנשים שיש להם הבנה רחבת היקף בהתערבות טיפולית רגשית קוגניטיבית ופיזית בבני אדם איך לעבוד עם כלי נוסף: הכלב

icon3   למי מיועד הקורס? עובדים סוציאליים, מורים בחינוך המיוחד, פסיכולוגים או מטפלים התנהגותיים וכל מי שעוסק במקצועות הטיפול ומעוניין להרחיב את תחום עיסוקו ולתת מענה שלם ורחב יותר לתחומי העיסוק הטיפולי.

icon3   משך הקורס: 6 חודשים 

היכן מתקיימים הלימודים? הלימודים יתקיימו בבית החולים הווטרינרי האוניברסיטאי 

מערכת לימוד מקוונת:

הלומדה שלנו חדישה ומעמיקה, אינטראקטיבית ומאפשרת לכל תלמיד ללמוד ולהעמיק בקצב האישי שלו, בזמן ובמקום המתאים לו. כל פרק עוסק בצורה מעמיקה בנושא שונה והוא מלווה בסרטי הדגמה, דפי עבודה ומידע רב המוגש בצורה ברורה, נגישה ומרתקת. בין הנושאים:
• ביות
• שפת גוף
• כיצד כלבים לומדים
• תאוריות באילוף
• גזעים ותכונות
• גורים

אימונים מעשיים
מדי שבוע הקבוצה נפגשת במקום ושעה קבועים עם הכלבים האישיים ומתאמנת יחד. בין היתר נלמד טכניקות של אימון בסיסי ואימון מתקדם.

החלק המעשי:
הקניית כלים מעשיים לצורך מילוי המטרות הטיפוליות הלכה למשעה תוך דגש על שוני בין האוכלוסיות, התאמת הכלב לסוג הפעילות המתוכננת והתאמת הפעילות למטרה הטיפולית. 

סימולציות
ההתנסות הראשונית מתבצעת בכיתה מול החברים, בהנחיית המדריכים. התהליך מאפשר קבלת בטחון וכלים להתמודדות עם סיטואציות שעלולות להתרחש בפועל , בסביבה מוגנת תוך קבלת פידבקים מהצוות והחברים לכיתה.

מבחן סיום
כדי להבטיח הצלחה אנחנו נקיים שיעורי ליווי בזום פעם בשבועיים למשך 3 חודשים נוספים מתום הלימודים ובנוסף יוכלו התלמידים לקיים שיחות יעוץ אישיות עם מדריכת הקורס.

graduate

תנאי קבלה
מותנה בראיון אישי. תעודת מטפל, עובד סוציאלי, פסיכולוג, מטפל באמנות, הוראה או כל העוסק בתחום טיפולי אחר.

 

icon5   לקריאה נוספת על המגמה ללימודי טיפול בעזרת כלבים

icon5   קורסים נוספים במגמת אילוף כלבים, כלבנות טיפולית, כלבי שירות ועזר לאדם המוגבל