ילד וכלב מתקשרים, תרפיה בבעלי חיים
טיפול בעזרת כלבים – מדריכי כלבנות טיפולית

לוגו בית ספר לכלבנות טיפולית של הארגון נפש חיה בגוף חי
הארגון שם לעצמו מטרה לעודד את תחום הכלבנות הטיפולית ולשפר את העוסקים במלאכה. המרכז מוביל את תחום הכלבנות הטיפולית ומבטיח רמת למידה בסטנדרט איכותי וגבוה.

Canine Assisted Therapy Instructor


קורס מדריכי כלבנות טיפולית מכשיר מידי שנה מאות אנשי מקצוע העוסקים בטיפול בעזרת כלבים (לעומת טיפול בעזרת בעלי חיים) מזה שני עשורים.
מאי דוג קולג’ הינו מכללה רב תחומית שנותנת מענה הוליסטי מקיף לכל מי שמעוניינים בעבודה עם בעלי חיים בכלל וכלבים בפרט. 
קורס הכלבנות הטיפולית מקנה ידע וכלים לתמיכה טיפולית ופרא רפואית באמצעות כלבים לאוכלוסיות שונות ובהן קשישים, נוער ומבוגרים עם לקויות נפשיות, רגשיות או התנהגותיות על מנת להביא לשיפור התנהגותי ושילוב המטופלים בחיי היום יום.
טיפול באמצעות הכלבים נחשב ליעיל במיוחד עקב היכולת המצוינת של הכלבים לתקשר, לעורר תגובות ולהסיר מחסומים אצל בני האדם. בין היתר, הטיפול יכול לגרום לחיזוק הביטחון העצמי אצל ילדים, שיפור קואורדינציה, גירוי ותגובות מוטוריות ועוד.

המסלול ההוליסטי – כלבנות טיפולית מכוונת צמיחה אישית ומקצועית מבוססת על חדשנות, רלוונטיות ומשמעות חברתית


icon2   מדוע משתמשים בכלבי תרפיה / כלבי טיפול

אלו הם בדרך כלל כלבים העובדים עם בעליהם (מתנדב או מטפל) ומבקרים/עובדים במוסדות שונים כמו בתי חולים, בתי הורים ומוסדות חינוך מיוחד. כלבים אלו מספקים בביקורים אלו קשר וחום לאנשים הכמהים לכך ואשר פחות ברי מזל בקבלת צרכים אלו בשהותם במוסד. ניתן לחלק כלבים אלו ל: 1. כלבים פרטיים של האדם המתנדב ומגיע עם הכלב למוסדות שונים על מנת להפעיל באופן לא פורמאלי אנשים כך שיחוו החזקה, ליטוף, חיבוק ויצירת קשר עם הכלב וכתוצאה מכך גם שיח וקשר עם הבעלים. תחום זה מאוד מפותח בארצות הברית ויש אלפי כלבים שעברו בדיקות מקיפות ונמצאו מתאימים להגיע לבתי חולים וכדומה עם בעליהם. אנשים רבים נהנים מהזדמנות להתנדב עם כלביהם פעם בשבוע למטרה זו. 2. כלבים המיועדים לעבודה ומגיעים עם המאמן/המטפל לעבודה פורמלית במפגשי תרפיה. נוכחות הכלבים החברותיים מסייעת להקל על החרדה של המטופל ויכולה לשפר מגוון נושאים כמו: אינטראקציה חברתית והתנהגות אגרסיבית. נושאים אלו מטופלים בעיקר על ידי אנשים שהוסמכו לכך. בתכניות השונות ניתנו לכלבים אלו שמות שונים כמו facility dogs כאשר הכוונה שכלבים שאומנו לתרפיסטים, מורים וכו’ למטרת עבודה שיקומית וטיפולית במרכזי שיקום, בתי ספר לחינוך מיוחד ועוד.

סמליל כלב יושב   למי מתאים הקורס טיפול בעזרת כלבים?

לאלו שרוצים לעבוד עם בעלי חיים וכלבים בפרט, המקצוע נותן כלים לעסוק באילוף כלבים תוך כדי תמיכה טיפולית לאוכלוסיות נזקקות, לשלב מקצוע טיפולי מבוקש עם טכניקות מתקדמות בכלבנות. לעוסקים בתחום כלבנות טיפולית שכר משתלם וסיפוק מקצועי רב.
   

icon2  מטרות קורס כלבנות טיפולית

הקורס מקנה ידע וכלים ל טיפול בעזרת כלבים לאוכלוסיות שונות ובהן קשישים, נוער ומבוגרים עם לקויות נפשיות והתנהגותיות במטרה להביא לשיפור בתפקוד הכללי שלהם.

icon2  שיטות הלימוד

הקורס משלב חומר עיוני בתחומי הכלבנות השונים, הכרות עם לקויות שונות בתחומי הפרעות תקשורת, קשב וריכוז ואוכלוסיות מיוחדות. הקורס כולל התנסות מעשית ברכישת כלים להתערבות טיפולית באמצעות שימוש בכלבים שנבחרו כמתאימים ואמנו לכך ועבודה מעשית בהדרכת צוות מטפל מקצועי.

רגל שחורה של כלב  מתכונת הלימודים

 • אפשרות א’ – לימודי ערב פעמיים בשבוע
 • אפשרות ב’ – לימודי בוקר פעם בשבוע בימי ו’
 • לימודי מדריכי כלבנות טיפולית מתקיים בפריסה ארצית: צפון, מרכז
 • משך הלימודים קיימים 2 מסלולי לימודים: שנתיים אקדמיות או שנה וחצי

graduateתעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענקנה שתי תעודות:
תעודת מאלף כלבים בכיר ומטפל בבעיות התנהגות של כלבים ותעודת מדריך\ת כלבנות טיפולית.
הקורס והתעודות הינם בחסות בית החולים הווטרינרי של האוניברסיטה העברית.

כלב קטן יושב   עבודה עם אוכלוסיות מיוחדות מהיום הראשון ללימודים:

במסגרת שת”פ מיוחד של מאי דוג עם עמותת אלו”ט*, תוכלו להתחיל לעבוד ולצבור ותק טיפולי בעבודה עוד במהלך הלימודים, ואף לזכות במלגת לימודים.
– לפרטים נוספים
אוהבים לעבוד עם כלבים ואנשים? השאירו פרטים
***

  רוצה לשמוע עוד על
  מסלולי הלימוד במאי דוג?

  מאלפי כלבים בכיריםכלבנות טיפוליתכלבי עבודהספרות כלבים


  טעימה משיעור לימוד טריקים לכלבים מתוך הקורס כלבנות טיפולית - סדנת "עשה כמוני"