הרשת החברתית ומאלף הכלבים
או – איך הפייסבוק יביא לך לקוחות?

הרשתות החברתיות תפסו תאוצה בשנים האחרונות ומהוות ככלי שיווקי חזק עבור בעלי עסקים ונותני שירותים. המדיה המקוונת מעניקה במה גדולה גם למאלפי כלבים ומדריכי כלבנות טיפולית הנמצאים בתחילת דרכם ומאפשרת להגיע אל אוהדים רבים בקלות באמצעות מספר פעולות פשוטות.

בואו נצלול אל עולם אילוף הכלביםכלבים עוקבים אחרי הנעשה ברחוב
עם השנים המודעות לאימוץ חיית מחמד גדלה, והרצון לטפח ולגדל אותם בדרך נכונה הם גבוהים. אותה משפחה שאימצה חיית מחמד מבינה שעל מנת שהחיים בבית יהיו הרמוניים לכל הדיירים, כדאי להנחיל עוד מבעוד מועד כללי התנהגות לכלב באמצעות איש מקצוע.
רק בפייסבוק יש מעל ל- 50 קבוצות העוסקות בתחום כלבים בניהם: אימוץ, איתור, גידול וחינוך… תמצאו בהן משתמשים פרטיים לצד אנשי מקצוע ומאגר ענק של שיתוף מידע.
כמאלפי כלבים, מטפלים בתרפיה, ספרי כלבים וכו', זירה מסוג זה היא בהחלט קרקע פוריה להגדלת החשיפה והנראות, ולא רק באמצעות פעילות באותן קבוצות אלא בכלל הפלטפורמה.
עליכם לעסוק במלאכת השיווק באופן תמידי ולאהוב את זה. אתם המוצר ולכן חשוב תכנן איך הוא ייחשף לכלל. הפחד הגדול ביותר עבור עצמאיים או בעלי עסקים בתחילת הדרך הוא עולם השיווק והמכירות. הסוד הוא להתגלגל, לעבוד, לצלם, לפרסם, להיות זמינים ובעיקר להיות יצירתיים.
בעולם הדיגטלי חובה ליצור נוכחות וככל שהתחרות גדולה יותר יהיה עליכם להמציא עצמכם מחדש ולבלוט על פני אחרים. תצטרכו לעבוד קשה… לצלם, לפרסם את התוכן, לחשוב מחוץ לקופסא ולעיתים להשקיע גם תקציב כדי להפיץ את הבשורה.

בעבר, לפני עולם הרשתות החברתיות הבמה המרכזית היתה הקמת אתר אינטרנט ושיווק בגוגל. כיום, הרשתות החברתיות מחליפות את הפלטפורמה כשמדובר בעסקי האילוף כלבים. פייסבוק ואינסטגרם זמינות ופופולריות ונכונות לכם יותר מאי פעם ולאמיצים מביניכם… יוטיוב The Best Is.
זה נשמע קצת קלשיאתי, אבל הערוץ הותיק והאיכותי שמוכיח את עצמו כל פעם מחדש הוא שיווק מפה לאוזן…. ואם נתרגם את זה לשפה הסושיאלית… אז הוא פועל גם בפייסבוק ובשאר הרשתות באותה הצורה (תגובות, המלצות, שיתופים וכו) ויכול להגביר את החשיפה בקלות.
עדיין מומלץ לבנות מאגר של קשרים בתחומכם. החל מחנויות למזון כלבים ועד לפנסיונים שונים. אותם אנשי קשר/שיתופי פעולה יכולים להתרחש גם במחרב המקוון. כל אלו יתרמו לנראות הפעילות, סרטונים, תמונות, טיפים ומאמרים שתפרסמו.

טיפים לשיווק ברשתות חברתיות עבור מאלפי כלבים, ספרים, מטפלים בכלבנות טיפולית ועוד
בחרו 2 רשתות חברתיות מרכזיות בהן תשקיעו משאבים (העלאת תוכן, חיפוש אחר שיתופי פעולה, פרסום)

  • צרו תוכנית תוכן מעניינת
  • העלו תמונות ברורות
  • צרו סרטונים קצרים – עם טיפים מעשיים
  • בחרו האשטאגס רלוונטיים
  • שמרו על עקביות בעת הפרסום
    בחנו את הפרופיל עד כמה הוא ברור, עקבי
  • ענו לתגובות והיו זמינים
  • אל תפסיקו לחפש אחר שיתופי פעולה
  • התמקדו באלו שקרובים אליכם פיזית מבחינת מקום מגורים

לסיכום:
שיווק עצמי הוא משימה לא פשוטה אבל בגלל שהמדיה החברתית דרך חיים, יש לכם יתרון.
הנייד זמין ובכל רגע ניתן להנציח רגעים (תמונות לפני/אחרי, סרטונים, שידורים חיים, סטורי ועוד). אל תתעצלו, כל תוכן שתייצרו היום יהיה בעל ערך גדול בעתיד.
לאחר תקופה של השקעה ברשתות החברתיות תוכלו לטפוח לעצמכם על השכם ולהיות גאים בפרופיל שיצרתם. בהצלחה.

סמליל עם רגל כתומה של כלב במאי דוג חשוב לנו שתצליחו מבחינה עסקית והמקצועית לאחר סיום הקורס. סטודנטים ובוגרי מאי דוג זכאים להנחה משמעותית, בקורס שמעבירה אורית שירה רונן, לפרטים: קורס מדיה חברתית

קורסים ומסלולי לימוד במאי דוג – המרכז הרב תחומי ללימוד אילוף כלבים, כלבנות, ספרות כלבים:

icon5   קורסים במגמת אילוף כלבים
קורס מאלפי כלבים, ייעוץ לימודים מקצועי, הכוונה לעבודה
לימודים מתקדמים למאלפי כלבים – קורס כלבי עבודה

icon5   המגמה לכלבנות טיפולית
קורס כלבנות טיפולית לעבודה עם כלבים וטיפול באנשים

icon5   בית הספר לספרות כלבים
מקצוע מבוקש ומתפתח, קורס ספרות כלבים